Mass...Projeler...
Mutfak Ve Banyo

Bir evin huzurlu bir ortama dönüşmesi için bütün bölümleri ele alınmalıdır. Her alan farklı özellikler taşısa da diğer bölümler ile uyum içerisinde olmalıdır. Mutfak ve banyo tasarımları özellikle bayanlar için oldukça önemlidir.

 

Bayanlar mutfaklarda daha çok vakit geçirmektedir. Mutfakların görsel olarak şık olmasının yanı sıra kullanışlı olması da önemlidir. Günümüzde bir çok mutfak tasarımı vardır. Ayrıca kişiler mutfaklarını özel olarak da tasarlatabilirler. İşlevsel olarak da bir çok seçenek bulunmaktadır. Dolaplar, çekmeceler, ankastre setler hepsi daha kolay ve rahat bir kullanım için tasarlanmaktadır. Mutfaklarda tezgahın kullanışlı olması da oldukça önemlidir. 

 

Banyolarda yapılan tasarım çalışmaları ise tamamen kişinin rahat bir ortamda olmasını amaçlar. Banyo tasarımları için banyonuzda duşa kabin seçeneklerinden mi yoksa küvet seçeneklerinden birini seçmek önemlidir. Çünkü bu ürünlerin herhangi birini seçtikten sonra banyonun kalan kısmı bu ürünlere göre tasarlanmaktadır. Alışılagelmiş banyo tasarımlarına karşı farklı tasarımlarda yapılmaktadır. Genel olarak banyolar beyaz ağırlıklı tasarlanır. Günümüz modern tasarımlarında ise renk tamamen kişinin zevkine kalmıştır. Siyah mermer taşlarından tasarlanan banyolar günümüzde bir çok kişi tarafından tercih edilmektedir.

 

Hem mutfak hem de banyo tasarımlarında her zaman kaliteden yana olmanız sizin açınızdan önemlidir. Bu alanlar sürekli değiştirilebilir alanlar değildir. Maliyeti yüksektir. Bu yüzden seçeceğiniz tasarım sonrasında malzeme ve işçilik kalitesini de göz önünde bulundurmanız sizin yararınıza olacaktır.
 

Mutfak Mobilyası

 

Hemen her kişi iş yaşantısından geri kalan zamanında büyük bir çoğunluk ile evde dinlenmek ister. Evde dinlenmek isterken de güzel ve konforlu mobilyalara sahip olmak ve sahip olduğu bu mobilyalar sayesinde mutluluk duymak ister. Nasıl ki salon oturma odası çocuk odası çalışma odası gibi alanlar için özenli bir şekilde mobilya seçiliyor aynı özen mutfak için de gösterilmektedir. Özellikle mutfakta vakit geçirmeyi seven ve vaktinin büyük bir çoğunluğunu mutfakta harcayan bayanlar için özel bir yere sahip olan mutfak mobilyası ve mutfak mobilyası ile ilgili her türlü detay son derece önemlidir.

 

Önemli olan bu detaylar sayesinde büyük olan mutfaklar daha şık görünebilirken küçük olan mutfaklar da çok daha sevimli ve şık görünebilmektedir. Önemli olan mutfak mobilyasını nasıl ve neye göre seçeceğini bilmekten geçmektedir. Mutfağınız için mutfak mobilyası seçmek istiyorsanız öncelikle mutfağınızın genişliğini göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Göz önünde bulundurduktan sonra mutfağınızın genişliğine göre hareket etmeniz gerekir. Örneğin çok küçük mutfaklar için uygun olacak mutfak mobilyaları büyük mutfaklar için uygun olmayacaktır ya da tam tersini düşünürsek büyük mutfaklar için uygun olan mutfak mobilyası küçük mutfaklar için uygunluk göstermeyecektir.


Yeterli işlevselliğe sahip olmayacağı için yeterli ve düzenli bir kullanım da sağlanamayacaktır. Bu da kullanıcının memnun kalmaması durumunu ön plan çıkarır. Bütün bunlara sebebiyet vermemek için yapılması gereken şey öncelikle mutfağınız hakkında doğru bir analiz yapmak olacaktır. Yapacağınız bu analizin sonrasında eğer mutfağınız büyük bir mutfaksa daha büyük ve ferah gösterebilmek için seçecek olduğunuz mutfak mobilyasını köşeli seçmeniz gerekmektedir.


Büyük mutfaklar için köşe takımını andıran bir görünüşe sahip olan mutfak mobilyaları özellikle daha geniş ve ferah görünmesini sağlayacaktır. Mutfağınız küçük bir görünüşe sahipse yapmanız gereken şey duvara monte edilebilecek olan mutfak mobilyalarını tercih etmek olacaktır. Bu da küçük olan mutfağınızı daha ferah ve daha sevimli göstermenize yardımcı olacak bir etken olacaktır. Mutfak mobilyası konusunda tercih yapmadan önce bu gibi ayrıntılara dikkat etmeniz sizin için faydalı olacaktır.

 

Mutfak Mobilyası ve Kumaşları

 

Mutfağınızda kullanmanız için tercih edecek olduğunuz mutfak mobilyası için dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan biri de mutfak mobilyasında kullanılacak olan kumaşlardır. Mutfakta özellikle kumaşlı olan ürünlerin lekelenmesi ve bu lekelerin daima kalması çok görülen bir durumdur. Bu ve bu gibi durumlardan etkilenmek istemiyorsanız tercih edeceğiniz mobilyanın kumaşlarına dikkat etmeniz gerekmektedir. Kumaşların leke is ve kir tutmaması gerekmektedir. Aksi takdirde hem temizlenmesi çok zor olacaktır hem de sizin için bir eziyete dönüşecektir.


Onun yerine silinebilir kumaşlardan yapılmış olan mutfak mobilyalarını tercih ederseniz hem daha kullanışlı olacak hem de sizin için çok daha pratik olacaktır. Mutfak mobilyası üzerine çıkmayacak bir leke dökülmüş olsa ve kumaşınız normal bir kumaş olsa o leke daima kalacak ya da aynı kumaştan tekrar kaplatmak zorunda kalacaksınız fakat kumaşınız leke tutmayan bir kumaş olursa silinebilir bir özelliği olacak. Bu da herhangi bir lekelenme durumunda sizin hemen müdahale edip lekenin çıkmasını kolaylaştıracak bir durum olacaktır.


Mutfak mobilyası tercihi yaparken dikkat etmeniz gereken şey yalnızca normal kumaşlar değildir. Mutfak mobilyası için tercihiniz deri kumaşlardan yana olacaksa deri kumaşların da silinebilir ve leke tutmayan özelliğe sahip olanlarını tercih etmeniz gerekmektedir. Yapacağınız bu tercih ile kendinize oldukça büyük bir iyilik yapmış olduğunuzu fark etmeniz uzun sürmeyecektir.

 

Mutfak Mobilyası İçin Silinebilir Kumaş Kullanışlı Mıdır?


Mutfak mobilyası için kullanılacak olan kumaşın silinebilir bir kumaş olması elbette kullanışlıdır ve bu durum son derece avantajlı olacaktır. Hem kendiniz için hem de evde bulunacak olan çocuklar için özellikle oldukça iyi olacak olan bu yöntem sayesinde yapacak olduğunuz mutfak tasarımını en iyi şekilde yapabileceksiniz. Siz de farklı mutfak mobilyaları alarak evinize ve özellikle de mutfağınıza farklı bir boyut kazandırmak istiyorsanız güvenilir bir firmanın ya da markanın ürünlerini tercih edebilirsiniz ya da iyi bir iç mimar veya dekorasyonda stil sahibi olmuş ve kendini belli etmiş kişilerden profesyonel bir yardım alabilirsiniz.